Konferencja bezpośrednia, bez transmisji online
Katedra Patologii i Rehabilitacji Mowy Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz pozostali Organizatorzy zapraszają osoby zainteresowane wspomaganiem rozwoju dzieci oraz terapią i rehabilitacją logopedyczną pacjentów w każdym wieku na konferencję naukowo-metodyczną, podczas której Uczestnicy zastanawiać się będą, m.in.: Czy postawa ciała człowieka ma związek z jego wymową? Dlaczego logopedzi interesują się stawami skroniowo-żuchwowymi i mechanizmem centralizacji głowy? Na co zwracać uwagę podczas karmienia maluchów i dlaczego mówią o tym logopedzi oraz fizjoterapeuci? Na czym polega elektrostymulacja i czy można ją wykorzystać w rehabilitacji pacjentów z zaburzeniami mowy? Czy narzędzia posturograficzne przydają się w terapii logopedycznej? Czy logopedia i fizjoterapia mają obszar wspólny i jaki ma to związek z komercjalizacją usług logopedycznych oraz społeczną odpowiedzialnością logopedii akademickiej?...
Wydarzenie stanowi część cyklu konferencji naukowo-metodycznych „Logopedia – konteksty biomedyczne”. Celem czwartej konferencji jest zapoznanie Uczestników z możliwościami wykorzystania różnych zakresów fizjoterapii w diagnozie, terapii i rehabilitacji pacjentów logopedycznych.
Program [w załączniku]
Miejsce konferencji: Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy TEMAR, ul. Spacerowa 285, Dąbie (https://kompleksdabie.pl/).
Opłata konferencyjna: 100 zł.
Rejestracja: Etap I – przesłanie formularza zgłoszeniowego do godz. 15.00 w dniu 20 czerwca 2024 (przyjmowanie zgłoszeń może zostać zablokowane po wcześniejszym wyczerpaniu limitu miejsc). Etap II – dokonanie opłaty konferencyjnej (100 zł); dane do przelewu podane zostaną Uczestnikowi mailem na adres poczty wskazanej w formularzu zgłoszeniowym. Brak opłaty w dniu 24 czerwca 2024 r. spowoduje automatyczne wykreślenie z listy Uczestników.
Zaświadczenia potwierdzające udział w konferencji wydawane będą bezpośrednio po jej zakończeniu.
Więcej informacji: na stronie: https://logopedia.uz.zgora.pl/.