22 maja 2026 roku w Warszawie odbył się III Krajowy Zjazd Delegatów Fizjoterapii. Przedstawiciele z terenowych oddziałów powołani w lokalnych wyborach prezentowali potrzeby swoich województw, zdecydowali o składzie Sądu Dyscyplinarnego, wyborze Rzecznika oraz członków fizjoterapeutycznego samorządu. Do Krajowej Rady Fizjoterapeutów, która przez najbliższą czteroletnią kadencję będzie kształtować teraźniejszość i przyszłość środowiska zawodowego fizjoterapeutów, wybrano nauczycieli akademickich Zakładu Fizjoterapii Instytutu Nauk o Zdrowiu: dr hab. Ewę Gajewską - przedstawicielkę oddziału wielkopolskiego i mgr Mateusza Hozakowskiego - przedstawiciela województwa lubuskiego. Najważniejszym punktem obrad był wybór Prezesa Krajowej Izby Fizjoterapeutów, którym została dr hab. Agnieszka Stępień.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz samorządu oraz całego środowiska fizjoterapeutów.
