Zarządzanie w opiece zdrowotnej

aktualnosci_pzwoz_2022.png

Studia podyplomowe – Zarządzanie w opiece zdrowotnej mają charakter dokształcający i adresowane są do absolwentów wyższych studiów, w szczególności do osób pełniących funkcje menadżerskie w służbie zdrowia, jak również dla osób planujących pełnić funkcje kierownicze w jednostkach służby zdrowia.
Po ukończeniu studiów absolwenci otrzymują dyplom ukończenia studiów podyplomowych w zakresie Zarządzanie w opiece zdrowotnej.

Celem studiów jest przekazanie praktycznej i innowacyjnej wiedzy z zakresu nauk medycznych, promocji zdrowia, epidemiologii, ekonomiki zdrowia, zapoznanie z modelami zarządzania opieką zdrowotną oraz sposobem zarządzania zasobami ludzkimi, zdobycie umiejętności i kompetencji niezbędnych w reformowanym obecnie systemie służby zdrowia.

Sylwetka absolwenta: Absolwent studiów podyplomowych w zakresie zarządzania w opiece zdrowotnej jest wyposażony w kompetencje do profesjonalnego zarządzania jednostkami służby zdrowia, ma kompetencje do realizacji programu restrukturyzacji służby zdrowia, oraz efektywnego zarządzania finansami, ma wiedzę z zakresu prawa medycznego, oraz norm prawnych dotyczących działalności leczniczej, wiedzy z zakresu farmakoekonomiki, promocji zdrowia, praw pacjentów, posiada umiejętności menadżerskie z zakresu zarządzania jednostkami służby zdrowia i zarządzania personelem.

Informacje dodatkowe: Program studiów przewiduje 162 godziny zajęć (2 semestry) w formie wykładów realizowanych podczas 15 zjazdów (sobota, niedziela) odbywających się raz lub dwa razy w miesiącu.

Kierownik studiów:
Prof. dr hab. Elżbieta Nowakowska
(kontakt e.nowakowska@cm.uz.zgora.pl lub elapharm@poczta.onet.pl)

Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego" POWR.03.05.0-00-00-Z014/18